Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.


 
StartseitePortaliSuchenNeueste BilderAnmeldenLogin

 

 Akrepi

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

Peja-Boy


Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 43
Vendbanimi : Österreich

Akrepi Empty
BeitragThema: Akrepi   Akrepi Icon_minitimeDo 11 Jun 2009, 18:54

AKREPI (22/X-21/XII)

Karriera: Gjatë këtij muaji vështirë do të ballafaqoheni më punë, sidomos ata persona që kanë lindur në dekadën e parë të kësaj shenje. Mendja do t’ju qëndroj tek pushimet, sidomos gjatë dy javëve të para të gushtit. Zgjidhja e duhur për ju është të punoni vetëm ato që kërkohen nga ju dhe të ruani energjinë për kohën e lirë. Edhe në aspektin financiar mund të keni probleme, ngase do të shpenzoni më tepër sesa që ju lejon mundësia. Personat e lindur në dekadën e dytë të kësaj shenje prioritet të tyre do ta kenë komunikimin. Andaj, provoni të bën biseda të mira me kolegët ose eprorin tuaj. Po që se i keni gjërat e paqarta, atëherë më mirë është të pyesni dy herë, sesa të bëni gabime për të cilat mund të pendoheni më vonë. Personat e lindur në dekadën e tretë duhet ta kenë të qartë se, gjërat në punë nuk do të funksionojnë ashtu sikur ato në jetën private. Pra, duhet të kurseni energjinë dhe të prisni kohën e duhur për t’u hedhur në aksion.
Dashuria: Duhet të mësoheni të shmangeni nga konfliktet e panevojshme dhe fjalosjet me partnerin. Komunikimi zë vend kryesor te ju gjatë këtij muaji, prandaj bisedoni shtruar me partnerin, jepni sqarimet e nevojshme dhe në këtë mënyrë mund t’i ktheheni jetës normale me partnerin. Personat e lirë të kësaj shenje nuk duhet t’i fshehin ndjenjat e tyre – duhet të bisedojnë të marrin këshilla, sepse në fund të këtij muaji do të kenë një takim shumë interesant.
Nach oben Nach unten
 
Akrepi
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Horoskopi-
Gehe zu: