StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Ujori

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Ujori   Do 11 Jun 2009, 18:55

UJORI (20/I-19/II)
Karriera: Kjo është kohë ideale për ujorët të cilët kanë planifikuar të bëjnë ndryshime në karrierën e tyre, qoftë ndryshimi i punës së tanishme, apo edhe fillimi i një biznesi krejtësisht të ri. Po ashtu formimi i një ekzistence të re do të jetë nën ndikim të yjeve të mira. Prandaj, mos humbisni kohë, hidhuni në aksion dhe kërkoni perspektiva të reja në jetën tuaj. Personat e lindur në dekadën e dytë të kësaj shenje do të jenë të detyruar t’i dëshmojnë aftësitë e tyre para eprorëve. Po ashtu mund të ballafaqohen edhe me disa situata riskante financiare. Personat e dekadës së tretë do të kenë elan të mjaftueshëm për punë, madje edhe më shumë se që kërkohet, andaj do të ishte mirë sikur ketë energji të tepërt të shpenzojnë diku gjetiu dhe jo vetëm në punë.
Dashuria: Gjatë këtij muaji yjet ju propozojnë t’i varrosni problemet e vjetra që më kurrë të mos dalin në shesh. Do të jeni në gjendje t’i falni gabimet, sidomos në periudhën 12-19 gusht, kur edhe mund t’i forconi lidhet me partnerin. Nëse veproni në këtë mënyrë do të shihni edhe anën e bukur të dashurisë. Pra, tregojeni anën tuaj të mirë tek partneri dhe kënaquni me ato që jeta ju ofron.Personat e lirë të kësaj shenje nuk duhet t’i shikojnë fotografitë e të kaluarës por t’i kthehen jetës së tanishme. Është kohë ideale për ta takuar personin e jetës, andaj duhet të jeni më aktiv, dhe kujtimet e dikurshme t’i shqyeni ose t’i fshihni diku, ku nuk mund t’i gjeni lehtë.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Re: Ujori   Fr 12 Jun 2009, 18:50

Peja-Boy schrieb:
UJORI (20/I-19/II)
Karriera: Kjo është kohë ideale për ujorët të cilët kanë planifikuar të bëjnë ndryshime në karrierën e tyre, qoftë ndryshimi i punës së tanishme, apo edhe fillimi i një biznesi krejtësisht të ri. Po ashtu formimi i një ekzistence të re do të jetë nën ndikim të yjeve të mira. Prandaj, mos humbisni kohë, hidhuni në aksion dhe kërkoni perspektiva të reja në jetën tuaj. Personat e lindur në dekadën e dytë të kësaj shenje do të jenë të detyruar t’i dëshmojnë aftësitë e tyre para eprorëve. Po ashtu mund të ballafaqohen edhe me disa situata riskante financiare. Personat e dekadës së tretë do të kenë elan të mjaftueshëm për punë, madje edhe më shumë se që kërkohet, andaj do të ishte mirë sikur ketë energji të tepërt të shpenzojnë diku gjetiu dhe jo vetëm në punë.
Dashuria: Gjatë këtij muaji yjet ju propozojnë t’i varrosni problemet e vjetra që më kurrë të mos dalin në shesh. Do të jeni në gjendje t’i falni gabimet, sidomos në periudhën 12-19 gusht, kur edhe mund t’i forconi lidhet me partnerin. Nëse veproni në këtë mënyrë do të shihni edhe anën e bukur të dashurisë. Pra, tregojeni anën tuaj të mirë tek partneri dhe kënaquni me ato që jeta ju ofron.Personat e lirë të kësaj shenje nuk duhet t’i shikojnë fotografitë e të kaluarës por t’i kthehen jetës së tanishme. Është kohë ideale për ta takuar personin e jetës, andaj duhet të jeni më aktiv, dhe kujtimet e dikurshme t’i shqyeni ose t’i fshihni diku, ku nuk mund t’i gjeni lehtë.

Njejt jom Tu mendu edhe une valla ho !!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Ujori
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Horoskopi-
Gehe zu: