StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Peshorja

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Peshorja   Do 11 Jun 2009, 18:53

PESHORJA (23/IX-22/X)

Karriera: Duke pasur një jetë private relativisht pa probleme, keni mundësi dhe kapacitet edhe të kryeni punë të mëdha. Fuqia juaj dëshmohet sidomos kur duhet t’i udhëhiqni të tjerët, gjë që dëshmohet me suksese. Puna do të jetë gjëja kryesore gjatë këtij muaji, ndërsa një angazhim me orar do të mund t’ju sjellë mjaft përparim në karrierë. Mirëpo, personat e lindur në dekadën e dytë të kësaj shenje, krahas suksesit në karrierë mund të shënojnë edhe përparime financiare, sepse me intuitën e tyre do të jenë të aftë t’i parashikojnë gjërat. Personat e lindur në dekadën e tretë do ta kenë po ashtu sinjalin e gjelbër nga yjet. Madje mund të kenë sukses edhe nëse sprovohen në lojëra të fatit. Megjithatë, prej datës 17 gusht duhet të ruhen nga spekulimet, sepse mund të gjenden në pikën zero. Thjesht, duhet të mbajnë disiplinën dhe të punojnë me kujdes.
Dashuri: Kënaquni me ato që i ofron dashuria. Edhe pse nganjëherë paraqiten problemet dashurojeni partnerin ashtu çfarë është dhe mos kërkoni prej tij të ndryshojë. Në këtë mënyrë do të kuptoni se ai ka shumë ndjenja për ju – dhe do ta përjetoni një periudhë të ngrohtë pa monotoni. Personat e lirë të kësaj shenje deri më 20 gusht mund të llogarisin në flirte të shumta. Vendet ideale në këtë kohë për njoftime të reja, janë pishinat dhe vendet të tjera publike. Sidoqoftë, duhet të jeni të kujdesshëm gjatë përzgjedhjes, sepse nga ofertat e shumta mund të mbeteni duarthatë ose të takoni një person që nuk iu përshtatet
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Peshorja
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Horoskopi-
Gehe zu: