StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Luani

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Luani   Do 11 Jun 2009, 18:52

LUANI (23/VII-22/VIII)

Karriera: Në pjesën e parë të këtij muaji do të jeni pak të frenuar në kreativitet. Pra, është kohë e mirë që t’i përfundoni disa punë të lëna prapa dhe mos të merreni me projekte të reja. Mund të ndodh që mos t’i shihni disa gabime të vogla, të cilat më vonë mund të rezultojnë me pasoja. Kontrollojini faktet, faturat, numrat ka dy herë dhe në këtë mënyrë mund të kurseni kohën që më vonë mund t’ju kushtojë shumë. Gradualisht do të gjeni veten edhe pse në fillim mund t’ju duket punë monotone.
Zhvillimi i koncepteve të reja kërkon kohë më tepër sesa që keni llogaritur. Personat e lindur në dekadën e dytë ndërkaq, duhet të jenë të hapur për ide të reja dhe t’i prezantojnë ato publikisht. Duhet të kenë besim të vetvetja, sidomos kah mesi i muajit, kur edhe mund të shënojnë suksese të konsiderueshme në karrierë. Megjithatë, duhet të punojnë me një strategji të qartë dhe afatgjate. Personat e dekadës së tretë duhet të ruhen nga premtimet, sepse vetëm me angazhim dhe përkushtim vetjak mund të arrijnë sukses.
Dashuria: Gjatë gjithë muajit mund të ballafaqoheni me përzierje të jetës private me atë profesionale. Këtë gjë mund të mos e durojë partneri e madje edhe të vije deri të frustrimet e herë pas hershme. Që t’i shmangeni kësaj situate përpiquni të reduktoni angazhimin tuaj në punë, ndërsa pas datës 20 gusht gjërat do të normalizohen. Personat e lirë të kësaj shenje do të kenë mundësi të shumta argëtimi, por jo edhe ndonjë lidhje serioze dashurie.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Luani
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Horoskopi-
Gehe zu: