StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Binjaket

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Binjaket   Do 11 Jun 2009, 18:51

BINJAKET (21/V-20/VI)

Karriera: Personat e lindur në dekadën e parë të kësaj shenje do të kenë vështirësi të koncentrohen në punë. Mirëpo ata që ndodhen në pushime, për ta do të jetë çdo gjë në rregull. Binjakët që gjatë këtij muaji do të jenë të angazhuar me punë, më shumë do të shikojnë përmes dritaret duke ëndërruar kohë romantike me partnerin. Sidoqoftë, mos i leni anash angazhimet tuaja, sepse kjo mund të ndikojë keq në karrierën tuaj. Kujdes të shtuar duhet të keni me financa – ngase mund të jepni më shumë sesa që keni në realitet.
Personat e lindur në dekadën e dytë dhe të tretë të kësaj shenje do të kenë shanse të mira që të zhvillojnë aktivitete të reja, e ndoshta edhe të zhvillojnë ndonjë hobi. Pra, vetëm duhet të përcillni intuitën tuaj dhe të keni më shumë kurajë. Në anën tjetër duhet të keni kujdes nga personat të cilët ju premtojnë punë të reja dhe përfitime të “majme”. Në fund do të kuptoni se më shumë do të keni humbje nga këto punë sesa fitim.
Dashuria: Romantika është një element shumë i dashur për ju. I ëndërroni disa gjëra që i keni në zemër – dhe më shumë endje do të shikonit perëndimin e diellit buzë detit. Megjithatë, mos hezitoni shumë dhe mos prisni ide nga partneri, por përpiquni që këtë muaj të kaloni në harmoni dhe lumturi. Personat e lirë të kësaj shenje duhet të jenë më aktiv, sepse dashuria e jetës mund të ndodhë, vetëm nëse ju e bëni hapin e parë. Është me rëndësi që gjatë këtij muaji të shoqëroheni sa më shumë.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Binjaket
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Horoskopi-
Gehe zu: