StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Humb jeten vajza e Mike Tyson

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Humb jeten vajza e Mike Tyson   Mi 10 Jun 2009, 22:12

Vajza 4-vjeçare, Mike Tyson është në luftë për jetën - "në një gjendje tejet kritike", pasi ajo u gjet në mëngjes e varur me një kordon. "Ky është një rastë sa i pabesueshëm po aq edhe i dënueshëm - po qe se mendojmë se ...
... "ajo u varë - apo e varën" , tha në mëngjes, për policinë pasi kishte gjetur trupin e saj, gjatë një vizitë rutine një pjestar i familjes. E cila, tha se e gjeti vajzën e varur në dhomën e saj në shtëpinë e tyre në Phoenix, tha policia.
Policia saktësoi se ka qënë vëllai i saj Eksodi Tyson 7-vjeçar, që e gjeti të motërën të varur , pasi aji kishte lidhur një kabëll rreth qafës e saj, bashkangjitur me atë ishte dhe një makinë ushtrimesh, tha serxhenti i poliicisë Sgt. Andi Hill , duke e quajtur vdekjen e saj një "aksident tragjik".
Nëna e tij u tha policëve, se i kishte thënë djalit që të shihte vajzën 4-vjeçare, i cila ishte duke luajtur në një dhomë të veçantë, dhe nuk po ndihej më. Djali, bërtiti duke thënë se e " gjeti motrën e tij në rrezik për jetën" dhe mori nënën e tij, t'i tregojë se çfarë kishte parë, tha policia.
Hetuesit, janë duke kqyrur me imtësi ngjarjen. Njeri prej tyre u tha gazetarve se " Mendohet se viktima ishte duke luajtur si zakonishtë me një vegël ushtrimesh gjimnastikore, dhe një kabllo i saj mundet që t'i jetë përdredhur rreth qafës dhe krahut . "Është e një lloji varje e pabesueshme," tha Hill. "Ose ajo ra viktimë e kabllos apo asaj i është vënë me qëllim, pra dikush veproi për t'i ngritur një kurth". Ai shtoi se hetuesit e kanë të qartë se ajo vetë nuk është e qartë dhe e aftë për të marrë një vendim të këtillë."
Ai tha se ka qënë nëna e vajzës e cila e mori vajzën e saj i ka hequr kabllon nga qafa, dhe me njëherë thirri emrgjencën në 911. Nëna ka bërë disa tentativa për të ringjallur bijën e saj.
Më pasë ka qënë reagimi i oficerëve të zjarrfikësve mbi vajzën. Ajo u dërgua menjëherë në spitalin më të afërt St Joe's Hospital - pasi ajo u gjet në gjendje tejet kritike rreth 10:30 me orën lokale,
Hill tha ish kampioni i botës në boks Mike Tyson, kishte qenë në Las Vegas, por e la aktivitetin e tij dhe u nisë menjëherë për në shtëpinë e tij në Phoenix, pas mësimit të aksidentit.
Tyson, me të arritur nuk mundi të jap asnjë koment. Maiku i Hekurt, bëri thirrje gazetarve të largohen, dhe thirri përfaqësuesit e tij dhe avokatin personal t'ju përgjigjej gazetarve. Gjendja ishte shumë rëndë , tha një gazetar i FoxNnga Phoenixi
Hill, u tha gazetarve " se gjithçka është nën hetim dhe vuri në dukje se nga të dhënat e para duket qartë se është një aksident. Deri tani tha ai "Nuk ka asgjë në hetim që të zbuloi ndonjëgjë të dyshimtë," tha ai.
Ai shtoi, pytjeve të gazetarve duke iu përgjigjur thirrjeve të tyre, që në "mos vallë dikush tejtër është i përfshirë", se policia ka thirrur dy ekspertë nga më të mirët për çështjet e e aksidentteve me fëmijët".
"Këto janë gjëra që qëndrojnë në karrierën tonë," tha ai. "Ne gjithmonë kemi shpresë për një mrekulli -, dhe urojmë që të mos ketë ndonjë të keqe të ketë ndodhë me këtë fëmijë."
Tyson jeton në shtëpi me të dashurën e tij dhe dy fëmijët e tyre, Ai është i ndarë nga gruaja thanë gazetarët.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Re: Humb jeten vajza e Mike Tyson   Fr 12 Jun 2009, 19:03

2 Jave pas Vdekjes se Vajzes se Tij ...Mike Tayson prap martohet ..
Per te treten Her para Altarit !!

Mike Tyson zum dritten Mal vor dem Altar
Der ehemalige Boxweltmeister Mike Tyson hat nur zwei Wochen nach dem tragischen Unfalltod seiner Tochter erneut geheiratet. Für den 42-Jährigen ist es die dritte Ehe.

Tyson und seine zehn Jahre jüngere Freundin Lakiha Spicer gaben sich am Samstag in Las Vegas das Ja-Wort. Die Zeremonie fand in kleinstem Rahmen statt. Es waren keine Gäste eingeladen.

Vierjährige Tochter kürzlich gestorben

Erst vor knapp zwei Wochen war seine vierjährige Tochter Exodus bei einem Unfall in der Wohnung ihrer Familie gestorben. Sie hatte sich beim Spielen mit dem Kopf im Kabel eines Laufbands verheddert, aus der es sich nicht mehr befreien konnte. Exodus war nicht die Tochter von Spicer, sondern stammte aus einer anderen Beziehung von Tyson.

Der Ex-Schwergewichts-Weltmeister hatte 1988 erstmals geheiratet. Die Ehe mit der Schauspielerin Robin Given hielt nur wenige Jahre. 1997 heiratete Tyson die Kinderärztin Monica Turner, die er während seiner Haftzeit (1992 bis 1995) kennen gelernt hatte. Sie reichte 2004 die Scheidung ein.
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Humb jeten vajza e Mike Tyson
Nach oben 
Seite 1 von 1
 Ähnliche Themen
-
» Meine Mutanten und Nicht-Mutanten

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Sporti :: Box-
Gehe zu: