StartseitePortaliKalenderFAQSuchenMitgliederNutzergruppenAnmeldenLogin

Teilen | 
 

 Arritja e Kulmit

Nach unten 
AutorNachricht
Peja-Boy

avatar

Numri I Postimeve : 216
Data e Regjistrimit : 08.06.09
Mosha : 37
Vendbanimi : Österreich

BeitragThema: Arritja e Kulmit   Mi 10 Jun 2009, 21:35

Kulmi ne futboll?
Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!

Kulmi i termetit??
Te hypesh me ashensor dhe te zbresesh me apartamentin!

Kulmi i gudulisjes??..
Te guxhulises llampen dhe te qeshin punonjesit e centralit!

Kulmi i patologjive?
Ti thote memeci shurdhit, qe qorri po i shikon

Kulmi i xhelozise ?
Te behesh xheloz per diellin qe “ngroh” gruan!

Kulmi i thatesires?
Te beje lopa qumesht pluhur...!

Kulmi i kurnacise??..
Te lash letren higjenike pasi pastron b... dhe ta vesh te thahet

Kulmi i verbimit?
Ta shohi nje i verber, vdekjen me sy!

Kulmi i budallallekut?
Te besh si budalla dhe te mbetesh ashtu.

Kulmi i atletizmit?
Te vraposh i vetem ne nje piste dhe te dalesh ne vend te dyte!

Kulmi i racizmit?
Te pish whiskey Black&White me gota te ndryshme!

Kulmi i absurditetit:
Te kerkosh nga vrima e celesit ne nje dhome te erret, me syze dielli, nje zezak qe nuk eshte fare aty!

Kulmi hajdutllekut?
Kur nuk di ca me vjedh!

Kulmi i korrupsionit:
Me ia mbush zorren mire e mire me buke gjelit, e me prit qe ky te bej me shume se tre veze ne dite...!!!

Kulmi i pastertise :
Te beje peshku dush!

Kulmi i vdekjes:
Qe atentatoret te te ngaterrojne me personin e vertete qe duhet te vrasin!

Kulmi i presionit:
T'i frysh nje dashi ne b... derisa ti drejtohen briret

Kulmi i teknologjise:
Te largosh nje mushkonje nga kompjuteri me maus!

Kulmi i lakmise:
Te hash grushta e te mos ngopesh.

Kulmi i besnikerise;
Te mos e tradhetosh dashnoren as me gruan!

Kulmi i fuqise bindese:
Burri te binde gruan qe te gjitha pelicet te shendoshin.

Kulmi i ekzagjerimit:
Nje milingone te pretendoje qe i ka hyre pluhur ne sy

Kulmi i nuhatjes:
Kur ne telefon i ndien eren e gojes bashkebiseduesit.


Kulmi i shpreses:
Duke te ngrene ujku, e ti shpreson se je ne enderr.

Kulmi i emigracionit:
Te nisesh me not per ne Itali dhe te perfundosh ne brigjet e Afrikes.

Kulmi per emigrantet Shqiptar ne Kine:
Te arrestojne nje cift shqiptar per mbipopullimin e lagjes, 9 muaj pasi kane marre nje shtepi me qira.

Kulmi i durimit :
Te merresh vesh me policin!

KULMI I KULMEVE???....
Durimi juaj per ti lexuar te gjitha!
Nach oben Nach unten
Benutzerprofil anzeigen
 
Arritja e Kulmit
Nach oben 
Seite 1 von 1

Befugnisse in diesem ForumSie können in diesem Forum nicht antworten
 :: Zona e Argëtimit :: Thashëthëme-
Gehe zu: